دکوراسیون داخلی در کرج

طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در کرج و تمامی ایران در چند سال گذشته تغییر چشمگیری داشته است. در واقع، اگر نگاهی به عکس خانه‌های ایران قدیم بی اندازید، طراحی داخلی به شکلی بود که همه از یک سبک چیدمان پیروی می­کردند و خیلی ساده بودند. مبل‌های چرمی و پارچه‌های گل‌دار، فرش‌هایی با طرح‌های شلوغ و سنتی، دراورهای چوبی بزرگ، آینه‌های تمام قد نصب شده بر روی دیوار، تلویزیون‌های بزرگ در وسط هال و غیره از نمونه مواردی بودند که اغلب خانواده‌ها در دکوراسیون داخلی منزلشان استفاده می‌کردند. 

ما در شرکت طراحی دکوراسیون داخلی درساز سعی کرده‌ایم تا در اینجا تا نکات و تکنیک‌هایی را که یک نفر در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی به نیاز دارد را بیان کنیم؛ اما بهتر قبل از همه، علت اینکه چرا ما باید به طراحی داخلی منزل خود اهمیت بدهیم را توضیح دهیم. بسیاری متأسفانه پرداختن به  موضوع طراحی داخلی را هزینه بر و بیخود دانسته و خود را همیشه در یک محیط یکسان تا آخر عمر حبس می‌کنند.

بازسازی ساختمان

یکی از مهم ترین فعالیت های یک شرکت طراحی داخلی ساختمان، بازسازی خانه های قدیمی است. طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان های قدیمی کاری بسیار پیچیده و مشکل است و نیاز به تجربه فراوان و سلیقه ای زیبا دارد. در بازسازی ساختمان های قدیمی از آنجا که شالوده و طراحی بر اساس معماری سنتی صورت گرفته است، طراحی داخلی دوباره آن بسیار طاقت فرسا می باشد که تنها از عهده یک طراح دکوراسیون داخلی حرفه ای بر می آید.

طراحی آشپزخانه

خانم ها بیشتر از هر فرد دیگری در خانوداه وقت خود را در خانه سپری می کنند. یکی از فعالیت هایی که معمولا به عهده خانم ها در منزل است آشپزیست. از این رو آن ها وقت زیادی را در آشپزخانه می گذرانند و طراحی دکوراسیون داخلی و معماری داخلی آشپزخانه برای آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابر این یکی از وظایف اصلی یک شرکت معماری داخلی یا طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه می باشد.

طراحی نما و محوطه

نمای یک ساختمان معرف آن است. اولین بخشی که از یک ساختمان دیده می شود، نمای آن است. بنابراین طراحی نما یکی از مهمترین وظایفی است که بر عهده یک شرکت معماری ساختمانی است. زیبایی نمای یک ساختمان علاوه بر زیبایی آن ساختمان بر زیبایی شهر نیز تاثیر می گذارد. نمای یک ساختمان علاوه بر متفاوت بودن از نمای دیگر ساختمان ها، باید با آنها هارمونی داشته باشد. بنابراین طراحی نما و محوطه یک ساختمان نیاز به دانش و تجربه فراوانی دارد.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان

کم کم با گسترش دانش و علم به خصوص در طراحی داخلی، سبک چیدمان خانه‌ها هم عوض شد و خیلی کم پیش می­آید که دو خانه از طرح یکسانی برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کنند. این مسئله می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد از جمله:

 • کوچک شدن خانه‌ها
 • استفاده از طرح معماری به روز در ساخت
 • وجود طرح‌های چیدمان جدید و به روز
 • گسترش دانش در خصوص طراحی داخلی
 • افزایش جمعیت و تغییر ذائقه نسل جدید با قدیم

دانش طراحی داخلی همانطور که پیشرفت می‌کند، با خود سؤالات و نکاتی را به وجود می‌آورد که اغلب خانواده‌ها همیشه از متخصص این حوزه می‌پرسند. آیا این طرح به روز است؟ هزینه آن چقدر می‌شود؟ من برای چیدمان گوشه اتاقم از چه نوع مبلی استفاده کنم؟ تکنیک دکوراسیون داخلی برای یک خانه بیابانی چیست؟ و هزاران سؤال دیگر که البته برای پیشرفت آن هم جواب‌های متعددی و مناسبی وجود دارد. اما چرا باید به طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان توجه کنیم.

قبل از شروع و پاسخ به این سؤال، بیان این نکته ضرری ندارد. با اینکه در قدیم همه خانه‌ها تقریباً از یک طرح استفاده می‌کردند؛ اما به هر حال تفاوت‌هایی در چیدمان و نوع وسایل استفاده شده داشت. این مسئله به سلیقه افراد خانواده و به خصوص خانم‌ها برمی‌گردد. هر خانمی سلیقه خاص خود را در انتخاب و چیدمان وسایل دارد و این می‌تواند باعث تفاوت‌های بسیاری در خانه‌ها شود، به خصوص امروزه که همه چیز مدرنیته‌تر شده است.

متأسفانه یکی از مشکلات دکوراسیون داخلی این است که مانند وسایل نمی‌توان هر ساله در آن تغییرات زیادی به وجود آورد و در بیشتر موارد خانواده‌ها با همان طرحی که در اول ایجاد کرده‌اند، زندگی می‌کنند. این مسئله یعنی یکنواختی بر روحیه خانوارها تأثیر منفی خواهد گذاشت تا جایی که اگر 5 سال دیگر به خانه‌ای یکی از اقوام بروند و طرح متفاوتی، اما نه جدیدی را ببینند، ذوق زده می‌شوند.

علت اینکه شما باید به طراحی داخلی منزل خود توجه ویژه‌ای کنید و هر از گاهی تغییرات به روزی را در آن به وجود بیاورید، شامل:

 • با سلیقه‌های افراد مطابقت داشته باشد. افراد سلیقه‌های متفاوتی دارند و تضاد بین سلیقه و چیدمان منزل می‌تواند بر روحیه افراد تأثیر منفی بگذارد. به خصوص اینکه وقتی کودکان بزرگ‌تر شوند و سلیقه آن‌ها تغییر کند.
 • باعث شادابی شما می‌شود. وجود یک نوع طراحی در چیدمان باعث یکنواختی زندگی و دلسرد شدن شما می‌شود. این تغییر باعث خارج شدن افراد از این حالت و وجود حالتی جدید و شاداب خواهد شد.
 • در هنگام فروش خانه، به روز بودن چیدمان و دکوراسیون به چشم مشتری می‌آید و از این رو شما هم می‌توانید منزل خود را هم سریع‌تر و هم با قیمت بیشتری به فروش برسانید.
 • یک نوع سرمایه گذاری به حساب می‌آید. تغییر دکوراسیون داخلی در روحیه و نشاط افراد و حتی آن‌هایی که هم از خانه شما بازدید می‌کنند، تأثیر مثبتی گذاشته و باعث افزایش انرژی می‌شود. این سرمایه گذاری بیشتر روحی بود تا پولی.
 • از فضاها و ابزارهای بلااستفاده می‌توانید بهتر استفاده کنید.
 • به خانه جان تازه می‌بخشید و می‌توانید ایرادات فنی آن را برطرف کنید.

چرا افراد از دکوراسیون داخلی فراری هستند؟

متأسفانه بسیاری از افراد به دلایلی از طراحی مجدد و تغییر در چیدمان منزل خود فراری هستند. بیشتر این افراد دو دسته هستند: یا از یکنواختی زندگی خود لذت می‌برند و حوصله هیچ تغییری را ندارد یا آن‌هایی که دکوراسیون با پر کردن منزل خود با اشیای گران قیمت می‌بینند؛ اما دلیل اصلی که افراد از انجام این فعالیت فراری هستند، چیست؟

 • تغییرات را گران قیمت می‌دانند. مهم‌ترین دلیلش عدم تعریف صحیح این فرآیند است. دکوراسیون داخلی به معنای خرید وسایل گران قیمت یا ابزارهای دیگر برای جایگزینی نیست. حتی تغییر یک صندلی و آوردن آن به یک نقطه دیگر هم جز تغییر در طراحی منزل به حساب می‌آید.
 • بیشتر افراد نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند و هیچ ایده‌ای ندارند. آن‌ها همین چیدمان و وسایل را مناسب‌ترین طرح می‌دانند؛ در صورتی که اگر فقط یک نگاه به گوشه و کنارها بی اندازند، هزاران ایده در ذهن آن‌ها به وجود می‌آید که می‌توانند طراحی‌های منحصر به فردی را ایجاد کنند.
 • وقت گیر است و وقت تعمیر یا اصلاح را ندارند.
 • وسایل خانه ارزشمند و قدیمی است و امکان تعویض وجود ندارد؛ اما امکان بازسازی آن‌ها که وجود دارد. شما خیلی راحت می‌توانید وسایل چوبی و فرش‌های منزل خود را بازسازی و لکه گیری کنید و آن‌ها را مانند روز اولشان کنید.
 • خانه اجاره‌ای است، در صورتی که شما قرار نیست که فقط تغییراتی در ظاهر ساختمان ایجاد کنید. بلکه بیشتر با وسایل خودتان کار دارید.
 • دیوارها و خانه‌ها کاملاً قدیمی است و باید بازسازی کامل شود. در صورتی که طراحی داخلی خود یک نوع روش بازسازی و با هزینه خیلی کمتر است.

بیشتر مشکل افراد در طراحی داخلی نبود ایده و برداشت اشتباه افراد است. در ادامه قصد داریم تا نکاتی را بیان کنیم که با کمک آن‌ها می‌توانید فضای داخلی خانه خود را عوض کنید و به نوعی ایده‌های بهتری را بگیرید.

 

نکات مهم در مورد طراحی داخلی

 1. دیوار خانه را رنگ کنید

اگر خانه برای خودتان است و اجاره‌ای نیست، دیوارها را رنگ آمیزی کنید. رنگ مهم‌ترین بخش دکوراسیون داخلی است؛ اما چند نکته را برای رنگ کردن دیوارها انتخاب کنید:

 • بیشتر خانه به رنگ سفید یا کرم شیری است. اگر قصد انتخاب رنگی غیره از این دو را دارید، آن رنگی متناسب با سلیقه شما است را انتخاب کنید.
 • اگر آدم شوخ طبعی هستید، رنگ زرد طلایی یا سبز روشن برای شما مناسب است. اگر آدم آرامی هستید، استفاده از سایه‌های خاکستری یا آبی روشن توصیه می‌شود.
 • برای هر اتاق یک رنگ متفاوت در نظر بگیرید.
 • از رنگ‌های روشن و طبیعی به جای رنگ‌های تیره استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های طبیعی در طبقه اول یا همکف که در اول از همه در دید افراد است، اهمیت بیشتری دارد.
 • برای رنگ کردن دو اتاق در کنار هم از یک نوع رنگ استفاده کنید تا بزرگ‌تر به نظر بیایند.
 • برای رنگ کردن اتاق‌های کوچک، از رنگ‌های روشن استفاده کنید تا بزرگ نشان داده شوند.
 1. وسایل جدیدی را به کار ببرید

وسایل خانه بعد از مدتی قدیمی و از کار افتاده می‌شوند و این مسئله چهره خانه و به خصوص دکوراسیون داخلی را زشت می‌کند و بهتر است که آن‌ها را جایگزین ابزارهای جدید کنید؛ اما نکات زیر را بهتر است رعایت کنید:

 • وسایل خیلی خراب یا تعمیر کنید یا آن‌ها را دور بیندازید و یک وسیله جدید جایگزین کنید.
 • وسایل قدیمی با ارزش را تمیز کنید.
 • در کنار هر وسیله قدیمی یک وسیله جدید قرار بدهید. به نوعی ترکیبی از قدیمی و جدید داشته باشید. به این صورت هم نمای داخل خانه زیبا خواهد شد و هم باعث صرفه جویی در هزینه می‌شود.
 1. درب ورودی را رنگ متفاوت کنید

درب ورودی اولین مکانی است که چشم همه می‌آید، برای همین نو بودن و داشتن رنگ متفاوت اهمیت زیادی در جذب توجه افراد دارد. رنگ قرمز می‌تواند گزینه خوبی برای انتخاب باشد. رنگ قرمز به معنای خوش‌آمد گویی است. همچنین استفاده از رنگ‌های زرد یا نارنجی به معنای گرمابخش است و این حس را به افراد هنگام ورود می‌دهد.

 1. از وسایل دکوراتیو استفاده کنید

هرچه که باشد، برای تغییر در دکوراسیون داخلی نیاز است که تعدادی وسایل دکوری تهیه کنید. وسایل دکوری فقط شامل مجسمه نیست، بلکه کمدها و ابزارهای دیگری هم وجود دارند که حالت تزئینی داشته و شما می‌توانید از آن‌ها برای تغییر چهره خانه خود استفاده کنید. البته چند نکته زیر باعث زیباتر شدن طرح منزل شما می‌شود:

 • بر روی وسایل دکوری بزرگ خود می‌توانید طرح‌های مختلفی بکشید.
 • جنس‌های پارچه‌ای بر روی سطح کناری میزها و وسایل چوبی می‌تواند طرح متفاوتی به وجود بیاورد.
 • بر روی سطوحی مانند میزها، شومینه، گوشه‌های ستون‌ها و غیره از وسایل دکوراتیو کوچکی اما یک شکل استفاده کنند؛ مانند شمع‌هایی که در اندازه‌های مختلف هستند.
 1. از وسایل تزئینی آویزان استفاده کنید

وسایل تزئینی وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از یک نخ، آن را از سقف آویزان کنید. حتماً این وسایل را در خانه‌ها مشاهده کردید. بهترین حالت، آویزان کردن گلدان‌ها است. این ایده در دکوراسیون داخلی برای آن‌هایی که پاسیو ندارند و فضای کمی برای گذاشتن گلدان‌ها بسیار مناسب است.

 1. اجازه بدهید روشنایی به داخل بیاید

با اینکه همه خانه‌ها آپارتمانی شده و طبقات پایین از نور مستقیم خورشید محروم هستند؛ اما نباید جلوی روشنایی خانه را گرفت. بعضی از خانواده‌ها، با قرار دادن پرده‌های ضخیم و به معنای نبود دید از بیرون، جلوی نور را گرفته که این باعث خفگی فضای داخلی خانه می‌شود. اجازه بدهید نور به داخل بیاید و فضای خانه را روشن و امیدبخش کند.

 1. در دیوارها آینه قرار دهید

آینه فقط برای دیدن نیست. بلکه یکی از کاربردهای آینه‌ها روشن‌تر و بزرگ‌تر کردن فضای داخلی خانه است. برای اینکه تأثیر آینه‌ها را بیشتر ببینید، آن‌ها بر عمود بر پنجره قرار ندهید، نه مستقیم جلوی آن‌ها تا نور را به طور مناسب در فضای خانه پخش کنند.

 1. از استایل دکوری مناسب استفاده کنید

استایل­های دکوراسیون داخلی زیادی در دنیا وجود دارد که می‌تواند شناخت و بهره برداری از آن‌ها، فضای متفاوتی را به وجود آورد. این استایل ها بسته به نوع فرهنگ و محیط زندگی شما باید مورد استفاده قرار بگیرد.

 1. قرار دادن قالیچه زیر میزهای کوچک

اگر کف منزل شما سرامیک است، می‌توانید برای زیر میزهای پذیرایی و دکوراتیوی، از قالیچه با طرح‌های یکسان استفاده کنید؛ اما چند نکته را بهتر است که رعایت کنید:

 • برای صرفه جویی در هزینه، لازم نیست که قالیچه‌های گران قیمت را به کار ببرید. بلکه حتی قالیچه‌های کوچک و تزئینی با قیمت ارزان‌تری مخصوص این کار در بازار وجود دارد که باعث جلوه زیباتری به دکوراسیون داخلی منزل شما می‌شود.
 • از طرح‌های اصیل ایرانی و متناسب با منزل خود استفاده کنید.
 1. صندلی‌ها را مناسب به کار ببرید

صندلی‌ها با مبل‌های خانه شما باید یک طرح داشته باشند. تضاد بین طرح‌ها بیشتر به چشم می‌آید؛ اما تصویری خوبی را ایجاد نمی‌کند.

 • برای تنوع می‌توانید چند صندلی را از کنار دیوار به وسط خانه آورده و یک فضای نشمینی دلنشین همراه یک میز کوچک ایجاد کنید.
 • طرح‌های پارچه‌های حتماً متناسب با طرح و فضای کلی خانه خود خریداری کنید. طرح پارچه بخش مهمی در دکوراسیون داخلی استغ زیرا بیشتر به چشم می­آید.
 1. استفاده از تابلوهای تزئینی

استفاده از تابلوهای تزئینی، تغییر ویژه می‌تواند به دکوراسیون داخلی منزل شما به خصوص دیوارها بدهد؛ اما چند نکته را باید در استفاده از تابلوها در نظر بگیرید:

 • استفاده از تابلوهای چند تیکه‌ای می‌تواند تصویری جالب برای منزل شما به وجود بیاورد.
 • از یک تابلوی بزرگ یا چند تابلوی کوچک ولی در کنار هم استفاده کنید.
 • در استفاده از تابلوی بزرگ، از طرح‌های انتزاعی استفاده کنید. به هیچ وجه عکس‌های افراد و خانوادگی را در تابلوی بزرگ به کار نبرید.
 • قاب‌های تابلو را متناسب با رنگ دیوارها و دیگر اجزای ساختمان به کار ببرید.
 • عکس‌های خانوادگی را بهتر است که در تابلوهای کوچک قرار دهید.
 • می­توانید به جای تابلو، آینه­های کوچک نیز قرار دهید.
 1. استفاده از پرده ­های زیبا

پرده جلوه زیبایی به خانه می دهد و یکی از مهم­ترین عناصر در دکوراسیون داخلی است. عوض کردن پرده شاید برای خیلی­ها گران تمام شود. یکی از نکاتی که می­تواند پاعث تغییر پرده­ها شود، اضافه کردن پارچه زیر پرده و آمدن سطح روی آن است. این تکنیک، جلوه فوق­العاده ای به منزل می­دهد.

دیگر خدمات ما

 

Call Now Button