درب ضد سرقت محصولی است که برخلاف درب‌های معمولی و قدیمی امکان باز کردن قفل آن و یا ایجاد هرگونه برش یا خمیدگی در آن بسیار مشکل و تقریباً نشدنی است. درب ضد سرقت در همه جهات قفل می‌شود و به همین خاطر ایمنی ساختمان را در برابر وقوع سرقت تا حد زیادی تضمین می‌کند. به علاوه، جنس زبانه قفل‌ها و نوع طراحی درب ضد سرقت به گونه ای است که به راحتی قابل برش نیست. درب‌های ضد سرقت انواع مختلفی دارند که از نظر میزان استحکام، جنس، مدل ساخت و ویژگی‌های جانبی با یکدیگر متفاوت هستند و برحسب اهمیت مکان مورد نظر، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 انواع درب‌ ضد سرقت 

انواع متداول درب ضد سرقت که در بازار ایران وجود دارند، بر حسب کشور سازنده عبارتند از درب ضد سرقت ایرانی، در ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت چینی. دو نوع درب ضد سرقت ایرانی و ترک در بین این سه مدل از کیفیت بالاتری برخوردارند و در بین این سه مدل می‌توان گفت که درب‌های چینی از نظر کیفیت در مرتبه پایین‌تری قرار دارند. این سه مدل درب البته به جز کیفیت، از نظر طراحی ظاهری نیز با یکدیگر تفاوت‌های قابل ملاحظه ای دارند؛ معمولاً درب‌های ضد سرقت چینی درب‌هایی مسطح بوده و از طراحی ساده ای برخوردارند. این در حالی است که درب‌های ضد سرقت ترک طراحی متنوع‌تری دارند و در روی آن‌ها برجستگی‌هایی به کار رفته است. همچنین در درب ضد سرقت ترک درب لولا‌ها از سمت داخل قابل مشاهده هستند، در حالی که درب‌های ضد سرقت چینی لولاهایی مخفی دارند. درب ضد سرقت ایرانی نیز در حقیقت از طریق مونتاژ قطعات درب ترک در ایران تولید می‌شود و از نظر ظاهری و کیفیت نیز تقریباً با آن برابر است. از نظر نوع کاربری نیز درب‌های ضد سرقت هم برای ورودی‌های اصلی و هم برای ورودی‌های داخلی مانند اتاق‌ها قابل استفاده هستند که البته هر کدام از این کاربری‌ها طراحی منحصر به فرد خود را دارد. همچنین از نظر جنس درب‌های ضد سرقت معمولاً در دو نوع چوبی و فلزی تولید می‌شوند که معمولا قیمت درب ضد سرقت فلزی کمتر است. درب‌های چوبی از ظاهر زیباتری برخوردارند و به اصطلاح فانتزی به نظر می‌رسند، اما درب‌های فلزی از زیبایی کمتری برخوردارند و معمولاً ظاهری زمخت دارند. البته برخی تولید کنندگان این مشکل را با طراحی فرفوژه و شکل‌های گل و بلبل جبران می‌کنند. مزیت دیگر درب ضد سرقت چوبی نسبت به درب ضد سرقت فلزی در پایین بودن میزان فرسایش آن است؛ درب‌های فلزی به مرور زمان در اثر تماس با رطوبت ممکن است دچار زنگ خوردگی و فرسایش شوند، اما درب‌های چوبی طول عمر بالاتری دارند و اکسید نمی شوند. همچنین درب‌های فلزی صدا و حرارت را از خود عبور می‌دهند و از این نظر عایق محسوب نمی شوند؛ اما درب ضد سرقت چوبی عایق خوبی در برابر این موارد نیز به حساب می‌آید. البته با وجود قیمت درب ضد سرقت فلزی این نوع درب ها از نظر استحکام و ایمنی در جایگاهی بالاتر از درب چوبی قرار دارند؛ زیرا آسیب رساندن به فلز نسبت به چوب برای سارقان کار دشوارتری است و افزون بر این مسئله، امکان تعبیه قفل‌های بیشتر برای در ضد سرقت فلزی بر امنیت آن افزوده است. به طور کلی درب‌های ضد سرقت چوبی و فلزی هرکدام مزایا و معایب خود را دارند که برحسب نوع کاربری می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد.

درب ضد سرقت

 قیمت درب ضد سرقت چقدر است؟

قیمت درب‌های ضد سرقت بر اساس کشور سازنده و جنس آن‌ها متفاوت است. در بین سه مدل درب ضد سرقت ایرانی ، چینی و ترک، درب‌های ضد سرقت ترک قیمت بالاتری نسبت به دو مدل دیگر دارند. پس از آن درب ضد سرقت ایرانی قرار دارد و در نهایت درب‌های چینی درب ضد سرقت ارزان محسوب می‌شوند. قیمت درب ضد سرقت فلزی نسبت به درب‌های چوبی کمتر است که می‌توان آن‌ها را به صورت آماده از بازار تهیه کرد و یا اینکه به کارگاه‌های درب و پنجره سازی ساخت آن‌ها را سفارش داد. این تصور در بین برخی افراد وجود دارد که قیمت کمتر درب ضد سرقت ایرانی نسبت به درب ترکی، به دلیل پایین بودن کیفیت آن است؛ در حالی که این تصور عموماً نادرست است و درب‌های ایرانی در کیفیت تقریباً با نمونه‌های ترک برابری می‌کنند. قیمت پایین‌تر این درب‌ها را می‌توان به دلیل مونتاژ آن در داخل و عدم تخصیص هزینه‌های گمرکی دانست که در مجموع سبب شده در بازار ایران قیمت مناسبی داشته باشند به همین دلیل اگر به دنبال درب ضد سرقت ارزان و در عین حال با کیفیت مناسب هستید، بهتر است محصولات ایرانی را خریداری کنید.

چرا درب ضد سرقت

امنیت یکی از مسائلی است که در زندگی ما اهمیت زیادی دارد؛ امنیت را می‌توان اصلی‌ترین و مهم‌ترین نیاز انسان در بین نیازهای اولیه به حساب آورد که بدون وجود آن انجام هیچ کاری ممکن نخواهد بود. جامعه ای که در آن امنیت نباشد، به هیچ عنوان پیشرفت نخواهد کرد و خانه ای که امنیت در آن احساس نشود، به هیچ عنوان موجبات آرامش ساکنان آن را فراهم نخواهد آورد. یکی از موضوعاتی که می‌تواند امنیت یک خانواده را به خطر بیندازد، سرقت است؛ سارقان روش‌های مختلفی را برای باز کردن و یا شکستن قفل‌های منزل و محل کار آموخته اند و گاه در این کار  آن قدر حرفه ای هستند که با هیچ وسیله ای نمی‌توان مانع از سرقت آن‌ها شد؛ بارها تجربه شده که سارقان حرفه ای توانسته اند محکم ترین و پیچیده ترین قفل‌ها را با ترفندهای ساده باز کنند؛ به همین خاطر باید در انتخاب قفل‌ها و نوع درب‌های ساختمان حساسیت ویژه‌ای به خرج داد. درب ضد سرقت یکی از محصولاتی است که به دلیل نوع ساخت خود می‌تواند از وقوع سرقت تا حد زیادی جلوگیری کند. در این مقاله قصد داریم درباره بورس درب ضد سرقت در ایران و نکات مرتبط با آن توضیحاتی را ارائه دهیم.

برای خرید درب ضد سرقت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اولین و مهم‌ترین نکته ای که برای خرید درب ضد سرقت باید مورد توجه قرار داد، استحکام چهارچوبی است که قرار است درب در آن نصب گردد. چهارچوب این درب‌ها در حالت استاندارد باید از فلزات مستحکم و به گونه ای باشد که درب به راحتی در آن قرار گرفته و هیچ گونه فضای خالی غیر ضروری باقی نماند. معمولاً چهارچوب را از آلیاژهای آهن و فولاد می‌سازند و تمام قسمت‌های آن را به خوبی جوش می‌دهند. نکته دیگر توجه به لولاهای درب ضد سرقت است. باید توجه داشت که درب‌های ضد سرقت نسبت به درب‌های معمولی وزن بسیار بیشتری دارند و به همین خاطر وجود دو لولا نمی‌تواند برای نگهداری آن کافی باشد. در حالت نصب استاندارد معمولاً از سه و یا حتی چهار لولا استفاده می‌شود. نکته بعدی که باید در هنگام خرید درب ضد سرقت مورد توجه قرار گیرد، جنس درب است. جنس درب با توجه به میزان اهمیت دو عامل انتخاب می‌شود؛ عامل اول میزان امنیت مورد نیاز و عامل دوم زیبایی است. معمولاً در آن دسته‌های از درب‌هایی که قرار است در داخل ساختمان به کار روند،  زیبایی نقش پررنگ‌تری دارد؛ زیرا هم باید سازگار با دکوراسیون داخلی باشد و هم از حساسیت امنیتی کمتری نسبت به درب‌های بیرونی برخوردار است. به همین خاطر معمولاً درب‌های داخلی را از جنس چوب یا ام دی اف انتخاب می‌کنند. در عوض در درب‌های ضد سرقت بیرونی مانند درب ورودی واحدهای مسکونی، امنیت برتری بیشتری نسبت به زیبایی دارد و برخی به همین خاطر استفاده از درب‌های فلزی را ترجیح می‌دهند. البته این مسئله ابداً بدان معنا نیست که درب‌های چوبی امنیت ندارند؛ بلکه هر دو نوع درب از امنیت قابل قبولی برخوردار هستند. این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که درب ضد سرقت تا چه میزان در معرض هوا، رطوبت و تابش نور خورشید خواهد بود؛ معمولاً درب‌های بیرونی بیشتر در معرض این عوامل قرار دارند و به همین خاطر اگر از جنس چوب باشند، طول عمر کمتری در مقایسه با درب ضد سرقت فلزی خواهند داشت. اما در استفاده‌های داخلی که چندان شرایط محیطی نامطلوب وجود ندارد، درب‌های چوبی در عین زیبایی بیشتر طول عمر بیشتری نیز دارند. یراق آلاتی که در درب‌های ضد سرقت استفاده می‌شوند نیز باید دارای استحکام و جنس مطلوب باشند؛ برای مثال دستگیره در باید به گونه ای انتخاب شود که دارای رنگ ثابت باشد؛ بعضی از دستگیره‌ها پس از مدتی به دلیل استفاده زیاد و لمس دست‌ها، رنگ خود را از دست می‌دهند و ظاهر زشتی به خود می‌گیرند؛ به همین خاطر به دوام و استحکام این قطعات باید توجه کرد. همچنین طراحی شکل ظاهری دستگیره‌ها اهمیت زیادی دارد و باعث کاربری آسان می‌گردد؛ این نکته ای است که معمولاً افراد در هنگام انتخاب مدل درب ضد سرقت نسبت به آن بی توجه هستند.

آیا خرید اینترنتی درب ضد سرقت امکان پذیر است؟

پاسخ این سؤال مثبت است. امروزه بسیاری از مشتریان به دلیل ساده‌تر بودن و دقیق بودن روش خرید اینترنتی از این طریق محصولات مورد نیاز خود را خریداری می‌کنند. از آنجایی که قیمت‌های درب ضد سرقت در بازار ممکن است به دلیل حضور دلال‌ها غیر متعارف و بیش از حد بالا باشد، بهتر است خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید. خرید اینترنتی درب ضد سرقت ارزان است؛ همچنین مزیت دیگر خرید اینترنتی درب ضد سرقت آن است که علاوه بر قیمت‌های مناسب، می‌توانید با صبر و حوصله انواع مختلف محصولات را در مدل‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های متنوع مشاهده کنید و سپس اقدام به خرید کنید. همچنین در صورت خرید اینترنتی درب ضد سرقت هزینه کمتری را برای حمل و نقل خواهید پرداخت. البته در صورتی که قصد خرید اینترنتی دارید، بهتر است به سایت‌های معتبر در این زمینه مراجعه کنید؛ بعضی از سایت‌ها صرفاً توزیع کننده محصولات سایر شرکت‌ها و یا حتی سایر واسطه‌ها هستند؛ اما سایت‌هایی که بورس درب ضد سرقت باشند، سایت‌های بهتر و مطمئن‌تری برای خرید خواهند بود. به علاوه خرید از سایت‌های بورس درب ضد سرقت معمولاً خدمات پس از فروش بهتر و گارانتی مؤثرتری را به دنبال خواهد داشت. شما می توانید دیگر محصولات چوبی مانند درب چوبی اتاق و درب چوبی لابی را از درساز تهیه نمایید.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
درب ضد سرقت
Author Rating
51star1star1star1star1star